Alayına İsyan, İnadına Göztepe

Unutulmaz maçlar eşliğinde, Göztepe’nin 60’lı yılları… 18 maçta “Bir Efsanenin Anatomisi”

Issız kuytu köşelerden, ant olsun ki döneceğiz

O günlere inanarak, dalgalan sarı kırmızı

Acıların arasından, söyle isyan marşımızı…

Göztepe 60’lı yılların futbol ortamında çok önemli bir yerde yer alır. Sarı kırmızılı ekip; o yıllarda dünya futbolunda yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ve bunları uygulayan, kendine has bir futbol sistemi olan bir takımdır. 1966 Dünya Kupası sonrası oluşan liberonun oyuna etkisi, kalecinin topu oyuna elle dahil etmesi, oyunu bir tarafa yığıp diğer tarafa atılan uzun paslar gibi yenilikler Göztepe’de anında hayata geçmiştir.

14 Haziran 1925 yılında kurulan Göztepe İzmir Amatör Ligi’nde kazandığı 6 şampiyonluğun yanında 1950 Türkiye Şampiyonluğunu Beşiktaş’ı 1-0 yenerek kazanır ve büyük bir başarıya imza atar.

Göztepe bir semt takımıdır. Güzelyalı ise Göztepe’nin merkez üssü, kulüp binasının bulunduğu yerdir. Göztepe’nin armasında sol üste bulunan kareler açılması hedeflenen şubeleri simgeler.

“İnadına Göztepe” sloganını kendine şiar edinmiş harika bir taraftara sahiptir Göztepe. Kurulduğu yıllarda bir minübüs taraftarı olduğundan söz edilen Göztepe taraftarı günümüzde tribünlere sığamaz hale gelmiştir. En başarılı olduğu günlere nazaran amatöre kadar düştüğü zamanlarda daha da artmıştır Göztepe taraftarının sayısı.

1959 yılında oynanmaya başlayan 1. Lig’de (Süper Lig) 1976-77 sezonuna kadar aralıksız mücadele eden Göztepe takımı 1963-1971 yılları arasında bir sezon hariç (7. oldular) hep ilk beş içinde bitirir. 1969 ve 1970 yıllarında ise Türkiye Kupası’nı kazanır. 1967’de ise kura ile kaybeder. 1970 yılında ayrıca Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi olur. 1970-71 sezonunda ise topladığı 37 puanla Galatasaray’ın 5 puan gerisinde ligi üçüncü olarak bitirir. Avrupa’da yarı final oynama başarısı gösteren ilk Türk takımı unvanını kazanır. Sarı kırmızılı ekibin bunca başarıyı elde ettiği yıllarda teknolojinin günümüz koşullarında olmaması ne kadar üzücü, elimizde o yıllara ait maalesef çok az görüntü mevcut.

Adnan Süvari genç ve şöhretsiz oyunculardan oluşan harika bir takım yaratır. Ali, Nevzat, Fevzi ve Nihat Göztepe’nin yıldız oyuncularıdır ama takımın lideri Gürsel Aksel’dir. Göztepe, Ege bölgesinin kabiliyetli gençlerini devşirme ve altyapıdan oyuncu çıkarma konusunda çok başarılı bir takımdır. İstanbul takımlarından çok az sayıda oyuncu transfer eder.

Göztepe hiçbir dönem üç büyükler gibi olmak istemez, kendi başına bir büyük olmayı tercih eder ve taraftarının gözünde bunu da başarır. Göztepeli olmak İzmirlilik ruhunun simgesi haline gelir. Göztepeli olmak güce tapmayı meşrulaştıran düzeni reddetmektir.

Göztepe 1. Lig’in ilk yılı olan 1959-60 futbol sezonunu 32 puanla 14. sırada tamamlar. Gürsel Aksel ve Hayri İyibilir attıkları 9’ar golle takımın en skorer isimleri olurlar. Defans oyuncusu Bahri Altıntabak geçirdiği başarılı sezon sonrası Galatasaray tarafından transfer edilir. 1960-61 sezonu ise 34 puan toplanarak 13. sırada tamamlanır. Takımını sırtlamaya devam eden Gürsel Aksel 11 gol atmayı başarır.

18 maçta efsane Göztepe’nin anatomisi
Göztepe 1961-62 Soldan sağa Ayaktakiler: Seracettin Kırklar, Çağlayan Derebaşı, Kamil Sönmezler, Halil Kiraz, Burhan Şeflek, Sümer Çulha. Oturanlar: Hakkı İyibilir, Abdürrahim Erdölek, Gürsel Aksel, Sedat Çağlayan, Nevzat Güzelırmak. Foto: www.transfermerkez.com / Fethi Aytuna arşivi

1-) 11.06.1962 – Göztepe’nin şampiyon Galatasaray’a şakası: 6228 kişinin izlediği müsabakada şampiyon Galatasaray, mütevazi Göztepe karşısında bozguna uğradı. Sarı Kırmızıların mücadelesinden galip çıkan İzmir temsilcisi oldu. Göztepe Nevzat Güzelırmak ve Gürsel Aksel’in ilk yarıda attıkları golleri ile maçı 2-0 kazanmayı başardı.

1961-62 sezonunda başarılı maçlar çıkaran sarı kırmızılılar, 41 puan toplayarak sezonu 7. sırada tamamladı. Gürsel Aksel tam 19 gol kaydederek harika bir sezon geçirdi. Göztepe’nin başarılı orta saha oyuncusu Abdurrahim Erdölek 11 gol atarak takımını sırtlayan isimlerden biri oldu.

2-) 31.10.1962 – Göztepe, Beşiktaş’ı kura ile kupadan eledi: Toplamda iki maç tam 240 dakika dişe diş verilen mücadele sonrası iki takım birbirlerine üstünlük kurmayı başaramayınca Göztepe güçlü rakibini kura sonucu eledi ve Türkiye Kupası’nda çeyrek finale yükselen taraf oldu. İzmir’de futbol varmış dedirten sarı kırmızılılar, doyurucu bir futbol ve göze hoş gelen hareketler eşliğinde büyük bir başarı elde etmeyi başardı. 6332 biletli seyircinin izlediği karşılaşmada önce Beşiktaş öne geçti ancak Göztepe 31. dakikada Kamil Sönmezler ile karşılık verdi. İlk maçın 0-0 tamamlanmasıyla gerçekleşen ikinci müsabaka da 1-1 beraberlikle sonuçlanınca yapılan kura sonucu gülen taraf İzmir’in modern futbol anlayışını temsil eden Göztepe oldu.

1962-63 sezonunda ikiye bölünen 1. Lig’de 11 takımlı kırmızı grupta mücadele eden Göztepe, topladığı 19 puanla ligi 7. sırada tamamladı ve ilk 6’ya giremediği için şampiyonluk grubunda mücadele edemedi.

Göztepe 1963-64 Soldan sağa Ayaktakiler: Gürsel Aksel, Sümer Çulha, Çağlayan Derebaşı, Nevzat Güzelırmak, Sedat Çağlayan, Seracettin Kırklar, Halil Kiraz. Oturanlar: Ceyhan Yazar, Fevzi Zemzem, Kamil Sönmezler, Ali Artuner. Foto: Hayat dergisi

3-) 30.06.1963 – Göztepe Federasyon Kupası şampiyonu: Şampiyonluk grubunda yer alamayan altı takımın lig usulü yaptıkları mücadele sonrasında grubu birinci olarak bitiren Göztepe, Federasyon Kupası’nın sahibi oldu. Çift devreli lig usulü oynanan müsabakalar sonucu en yakın rakibi Altınordu’ya 7 puan fark atarak büyük bir başarıya da imza attı.

4-) 23.02.1964 – Göztepe Milli Lig’in kaderini değiştirdi: Şampiyonluğun güçlü adaylarından Beşiktaş, acemi bir paraşütçü gibi, Alsancak’ın kerpiçlenmiş sahasına çakıldı. Türkiye’de futbolu sadece futbol için oynayan başarılı takım Göztepe; Nevzat Güzelırmak, Fevzi Zemzem ve Ceyhan Yazar’ın golleriyle rakibini 3-2 mağlup ederek Beşiktaş’a şampiyonluk yolunda darbe vurdu.

1963-64 futbol sezonuna harika bir giriş yapan sarı kırmızılılar ilk 11 hafta yenilmedi. Topladığı 40 puan ile ligi 5. sırada tamamlayan Göztepe’de Fevzi Zemzem attığı 17 golle takımının en skorer ismi oldu.

5-) 08.11.1964 – Göztepe İstanbul’da galip: Göztepe takımı her bakımdan rakibinden üstün bir oyun ortaya koyarak 25. dakikada Ertan Öznur’un golüyle güçlü rakibi Beşiktaş’ı 15 bin taraftarının önünde mağlup etmeyi başardı.

1964-65 sezonu Göztepe için ilkleri içinde barındıran bir sezon oldu. Tarihinde ilk kez ülkemizi Avrupa’da temsil eden Göztepe, Fuar Şehirleri Kupası’nda Romen rakibi Petrolul Ploiesti’yle karşılaştı ancak rakibine her iki maçta da elendi ve bir üst tura çıkmayı başaramadı. Topladığı 31 puanla 1. Lig’i dördüncü olarak bitiren sarı kırmızılılar için bu, tarihinin o zamana kadarki en başarılı sonucuydu. Fevzi Zemzem kaydettiği 12 golle elde edilen başarıya büyük bir katkı sunarken, Gürsel Aksel ve Nihat Yayöz de 8’er golle takımlarını destekledi.

Göztepe 1965-66 Soldan sağa Ayaktakiler: Halil Kiraz, Ertan Öznur, Nevzat Güzelırmak, Çağlayan Derebaşı, Fevzi Zemzem, Nihat Yayöz. Oturanlar: Ali Artuner, Kamil Sönmezler, Mehmet Aydın, Gürsel Aksel, İzzet Kaylı. Foto: Hayat dergisi

6-) 31.10.1965 – Galatasaray’a karşı Fevzi’siz galibiyet: İzmir ekibi en büyük kozu Fevzi Zemzem’den yoksun kadrosuyla çıktığı Galatasaray karşısında galibiyeti Erol Boş’un golüyle elde etti. Göztepe, Fuar Şehirleri Kupası’nda karşılaşacağı 1860 Münih maçı arifesinde Galatasaray karşısında parlak bir imtihan verdi.

7-) 03.11.1965 – Göztepe’nin 1860 Münih zaferi: Fuar Şehirleri Kupası 2.Tur ilk maçında Alsancak’ta harika bir oyun ortaya koyarak Batı Almanya lig liderini Cengiz Kayalar ve Ertan Öznur’un golleriyle 2-1 mağlup etmeyi başardılar. Sarı kırmızılıların Almanların kudretli takımı ve yıldızlar ekibi 1860 Münih’i Fevzi Zemzem gibi önemli bir oyuncunun yokluğuna rağmen yenmesi çok kıymetliydi.

Göztepe İdarecisi Çırpıcı: “Göztepe verdiği sözü tuttu. Evvelce Türk futbolunu temsilde üç büyüklerden geriye kalmayacağız demiştim. Futbolcularım beni haklı çıkardılar.”

8-) 19.03.1966 – Göztepe Galatasaray’ı yine yendi: İzmir’in sarı-kırmızılıları Fevzi’nin golü ile Galatasaray’dan Mithatpaşa Stadı’nda iki puanı aldılar. Ayrıca ikinci golleri de sayılmadı. İzmir’de oynanan ilk devredeki maçı kazanan İzmir ekibi, saha ve seyirci avantajını da dinlemeyerek Galatasaray’ı yine yendi.

1965-66 sezonunda Göztepe 32 puanla 5.sırada yer aldı. Fevzi Zemzem attığı 15 gol ile takımını taşıyan isim oldu. Fuar Şehirleri Kupası’nda ilk maçta 1860 Münih’i 2-1 yenerek büyük bir sükse yapan ekip, ikinci maçta 9-1 mağlup oldu ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Ancak her şeye rağmen Göztepe, Avrupa Kupalarında oynadığı maçlar ile tecrübe kazanıyordu.

1966-67 Göztepe
Göztepe 1966-67 Soldan sağa Ayaktakiler: Hüseyin Yazıcı, Nevzat Güzelırmak, Fevzi Zemzem, Çağlayan Derebaşı, Halil Kiraz, Ali Artuner. Oturanlar: Ertan Öznur, Mehmet Aydın, Mehmet Işıkal, Ceyhan Yazar, Gürsel Aksel.            Foto: Hayat dergisi

9-) 23.10.1966 – Yine Galatasaray yine galibiyet: Göztepe, Gürsel Aksel ve Fevzi Zemzem’in ilk yarıda attıkları gollerle Galatasaray’a bu sezonki ilk yenilgisini tattırdı.

10-) 15.01.1967 –  Ali Sami Yen’de gelen Fenerbahçe galibiyeti: Sarı Lacivertli takım harika bir oyun ortaya koymasına rağmen Göztepe’li Ertan Öznur’un golüne kaleci Ali Artuner’in şahane kurtarışları sebebiyle karşılık veremedi ve sahadan 1-0’lık mağlubiyet ile ayrıldı. 34.418 biletli taraftarın izlediği karşılaşma İstanbul Ali Sami Yen Stadı’nda oynandı.

11-) 25.06.1967 – Kura ile kaybedilen Türkiye Kupası: İzmir’in iki güzide ekibini karşı karşıya getiren Türkiye Kupası finali tarihinde ilk defa Alsancak Stadyumu’nda oynandı. Sarı kırmızılılar Fevzi Zemzem ve Halil Kiraz’ın golleriyle 2-0 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı ve maçın 90 dakikası 2-2 sonuçlandı. Uzatmaya rağmen eşitlik bozulmayınca maçın Alman hakemi kura atışına başvurdu ve kurayı kazanan Altay, Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Beşiktaş – Göztepe maçından bir enstantane Foto: Milliyet Gazetesi

1966-67 sezonu İzmir ekibi adına çok başarılı geçti. Üçüncü kez katıldığı Fuar Şehirleri Kupası’nda İtalyan rakibi Bologna’ya iki maçta da yenilerek elenen sarı kırmızılılar Ligi 38 puanla 4. olarak tamamladı. Fevzi Zemzem 23 gol atarak Göztepe’nin gol yükünü çekerken Ertan Öznur 19 golle, Halil Kiraz ise 10 golle sezonu tamamladı. Eskişehirspor, Beşiktaş ve Samsunspor’u eleyerek Türkiye Kupası’nı finalde kura ile kaybeden ekip, seneye yine Avrupa’da ülkemizi temsil etme hakkı elde etti.

Göztepe 1967-68 Soldan sağa Ayaktakiler: Mehmet Aydın (B. Mehmet), Hüseyin Yazıcı, Nevzat Güzelırmak, Fevzi Zemzem, Çağlayan Derebaşı, Ali Artuner. Oturanlar: Ertan Öznur, Nihat Yayöz, Mehmet Işıkal (K. Mehmet), Gürsel Aksel, Halil Kiraz. Foto: Fotospor dergisi / dinyakoskrampon.blogspot.com.tr

 

12-) 19.11.1967 – Hasılat rekorunun kırıldığı Beşiktaş galibiyeti: Alsancak Stadyumu’nda hasılat rekorunun kırıldığı maçta İzmir ekibi, Ertan ve Fevzi’nin golleriyle 2-0 galip gelerek liderliğini perçinledi ve liderlik yolundaki rakibi Beşiktaş’ı üçüncü sıraya düşürdü.

13-) 22.11.1967 – Atletico Madrid’e üç gol atan Göztepe: Avrupa Fuar Şehirleri Kupası’nda ülkemizi temsil eden Göztepe, ilk turda Belçika’nın Antwerp takımını eleyerek ikinci turda güçlü Atletico Madrid’in rakibi oldu. İlk maçı Madrid’de 2-0 kaybeden sarı kırmızılıların tur atlamak için üç farklı bir galibiyete ihtiyacı vardı. Zoru başaran ekip, güçlü rakibini kendi sahasında Halil Kiraz’ın iki ve Gürsel Aksel’in bir golüyle mağlup etti.

Adnan Süvari (Göztepe Antrenörü): “Göztepe takımı iyi yöneticilere, iyi bir çalışma sistemine ve birbirini seven futbolculara maliktir. Başarımızın başlıca sırrı budur. Göztepe’nin antrenörü olarak önce Avrupa takımlarına karşı duyulan korkuyu ortadan kaldırmak için uğraştım. Bugün Göztepe takımı Avrupalı rakiplerinden korkmamaktadır.”

1967-68 sezonunu Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın ardından dördüncü olarak tamamlayan Göztepe’de Fevzi Zemzem attığı 19 golle yıldızlaşır. İzmir ekibi artık taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmayı başarmıştır.

Göztepe 68-69
Göztepe 1968-69 Soldan sağa Ayaktakiler: Hüseyin Yazıcı, Fevzi Zemzem, Nevzat Güzelırmak, Çağlayan Derebaşı, Halil Kiraz, Ali Artuner. Oturanlar: Mehmet Aydın, Mehmet Işıkal, Gürsel Aksel, Ertan Öznur, Nihat Yayöz. Foto: Futbol Yıllığı 1968

14-) 30.04.1969 – Avrupa’da yarı final oynayan ilk Türk takımı: Fuar Şehirleri Kupası’nda yarı final oynama başarısı gösteren Göztepe, Macaristan’ın Ujpest takımına yenilerek elendi. İlk turda Fransız Marsilya, ikinci turda Romen Argeş, Üçüncü turda Sırp Beorad ve çeyrek finalde Alman Hamburg takımlarını elemeyi başaran sarı kırmızılılar, finale çıkabilseler İngiliz Newcastle takımı ile karşılaşma şansını elde edeceklerdi.

15-) 18.06.1969 – Türkiye Kupası Göztepe’nin: Başarılı bir Türkiye Kupası sezonu geçiren Göztepe, finalde Galatasaray ile karşılaşma şansını elde etti. İzmir’de oynanan ilk maçı Ertan Öznur’un golüyle 1-0 kazanan İzmir ekibi, rövanş için Mithatpaşa Stadı’nda Galatasaray’ın karşısına çıktı. Normal süresi 1-0 Galatasaray’ın galibiyeti ile tamamlanan maçta Göztepe uzatmalarda Nihat Yayöz’ün golüyle tarihinde ilk defa Türkiye Kupası’nı kazanma başarısını gösterdi. Ekip güzel futbolu sonrası Galatasaray taraftarları tarafından alkışlandı.

Turgay Şeren (Gazeteci): “Bu sene kupalar ve şampiyonluklar Sarı – Kırmızı’lı renklere nasip oldu. Göztepe her iki devrede de ortaya koyduğu iyi ve akıllı futbolla kupa şampiyonluğuna layık olduğunu gösterdi.”

Göztepe 1968-69 sezonunda elde ettiği Avrupa Yarı finali ve Türkiye Kupası galibiyetlerine rağmen ligi 7. sırada tamamladı ve Fevzi Zemzem attığı 22 golle takımının gol yükünü sırtlayan oyuncu oldu.

Göztepe 69-70
Göztepe 1969-70 Soldan sağa Ayaktakiler: Nevzat Güzelırmak, Mehmet Aydın, John Nielsen, Halil Kiraz, Özer Yurteri, Ali Artuner. Oturanlar: Çağlayan Derebaşı, Fevzi Zemzem, Ertan Öznur, Gürsel Aksel, Mehmet Işıkal. Foto: Milliyet gazetesi

16-) 18.03.1970 – Göztepe ilk kez katıldığı Kupa Galipleri Kupası’nda çeyrek final oynadı: Göztepe, dünyada kapalı defansın mucidi sayılan Herrera’nın Roma’sı önünde yetersiz kaldı. İlk maçı Roma Olimpiyat Stadı’nda 2-0 kaybeden Göztepe Alsancak Stadı’ndaki rövanşta golsüz berabere kalarak elenmekten kurtulamadı. Modern futboldan örnekler sunan Roma karşısında sarı kırmızılılar birçok pozisyon yakalamayı başardı ama bunları skora çeviremedi. Kaleci Ali Artuner, gösterdiği başarılı performans ile Roma’lı teknik heyetin dikkatini çekti.

Adnan Süvari (Göztepe Antrenörü): “Üzgün değiliz. Şerefimizle elendik. İzmir seyircisi çok iyi bir futbol seyretti. Rakibimiz başarılı bir defans taktiği uyguladı. Hakem hakkımız olan penaltıyı vermedi.”

Göztepe ve Türkiye Kupası
Türkiye Kupası Göztepe’nin Foto: Milliyet Gazetesi

17-) 20.05.1970 – Türkiye Kupası yine Göztepe’nin: Geçen sezon olduğu gibi yine Türkiye Kupası’nda başarılı maçlar ortaya koyan ekip, final ayağının ilk maçında Eskişehirspor’a deplasmanda 2-1 mağlup oldu. Muhteşem finalin ikinci ayağında üstün bir oyun ortaya koyan Göztepe, Eskişehirspor’u Fevzi Zemzem (2) ve John Nielsen’in golleriyle 3-1 mağlup ederek kupayı kazanmayı başardı. Türk futbol tarihine adını altın harfler ile yazdırmayı başaran Göztepe, Alsancak’ta bir mucize yarattı ve 10 kişi kalmasına rağmen galip gelmeyi bildi.

Coşkun Özarı (Gazeteci): “Öylesine bir final maçı idi ki bu, gergin adaleler, sapsarı yüzler, sinirli adamlarla doluydu saha. Kim daha sakin ve şuurlu olabilirse kupayı alıp götürecekti. Çağlayan’ın lüzumsuz tekmesi Göztepe’ye finali kaybettiriyordu.”

18-) 28.06.1970 – Göztepe Kupaya Doymuyor: Sezonun Türkiye Kupası şampiyonu, Cumhurbaşkanlığı Kupası için Lig şampiyonu Fenerbahçe’nin karşısına çıktı. Sarı kırmızılılar, şahane bir oyun ortaya koyarak yenik duruma düştüğü Fenerbahçe’yi Ertan Öznur, Gürsel Aksel ve Fevzi Zemzem’in golleriyle 3-1 mağlup ederek tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı müzesine götürdü.

Coşkun Özarı (Gazeteci): “Her yönüyle büyük bir maç oynandı dün başkentte. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay’ın şeref tribününde yer alışı, üç FIFA hakeminin bulunuşu, güzel çim bir zemin başlangıcın büyüklüğü idi. Göztepe’liler oyun disiplinlerini hiç bozmadan ve sanki gol yiyen onlar değilmiş gibi oyuna devam etmesini bildiler.”

Göztepe 70-71
Göztepe 1970-71 Soldan sağa Ayaktakiler: Ali Artuner, John Nielsen, Ali İhsan Okçuoğlu, Mehmet Türken, Mehmet Aydın, Çağlayan Derebaşı. Oturanlar: Gürsel Aksel, Ertan Öznur, Mehmet Işıkal, Fevzi Zemzem, Özer Yurteri. Foto: Göztepe Kulübü arşivi

1969-70 sezonunu iki kupa ile kapatan Göztepe ligi beşinci sırada tamamladı. Avrupa’da elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekleyen Göztepe sonraki sezon yine ülkemizi Kupa Galipleri Kupası’nda temsil etme hakkını elde etti. Fevzi Zemzem sezonu 20 golle kapattı. 1970-71 sezonunda elde ettiği üçüncülük Göztepe tarihinin en başarılı lig derecesi olarak hafızlarda. 70’li yılların başlarıyla düşüşe geçen Göztepe dönem dönem parlasa da bir daha asla o başarılı günlerini tekrar yaşayamadı. Günümüzde ise Süper Lig’de mücadele eden Göztepe’nin o muhteşem taraftarı geçmişte yaşanan günleri tekrar yaşamanın özlemini duyuyor.

1925’te güneş doğdu İzmir’de, inanılmaz sevgiyle taptık sana Göztepe,

Yağmur çamur demeden düştük senin peşine, aşık ettin bizleri sarı kırmızı rengine…

Atletico Madrid’e 3 gol atan Göztepe, haydi yine el ele varacağız o güne,

Fevzi, Ali, Gürseller nerde kaldı o günler, o gün yine gelecek İzmir bayram edecek…


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Cenup Yıldızı Adana Demirspor’un 1977-78 Sezonu

Zonguldakspor 1996/97: Travmatik Sezon

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More