Sefasıyla, Cefasıyla, Seninleyiz Aykut Hoca! (4)

Günümüz futbolunda rekabetten öte duygusal hikayelere konu olacak masal tadında sevdalar da birbirleri ile yarışır oldu. Sayısız sevdalar içerisinde bir taraftar grubunun uzattığı eli tutan Aykut Kocaman’ın hikayesine konuk olacağız. Atiker Konyaspor’un taraftar grubu olan Nalçacılılar’ın da bir sevdası var, üstelik birçok genç kızı kıskandıracak şekilde.

Konyaspor’un en zor günlerini yaşayan, en kötü dönemlerinde Konyaspor aşkıyla sevdalarına sıkı sıkıya tutunan Nalçacılılar, önceki dönemlerde yaşadıklarını da dikkate alarak Aykut Kocaman’ı ve takımın bu gidişatını destekliyorlardı. Ve koca Konya’da sadece onlar hem tribünde, hem de sosyal medyada Aykut Hocalarına sahip çıkıyorlardı. İlerleyen günlerde kulüp başkanı tarafından “Hain” ilan edileceklerdi belki de ama bu yola çıkarken bu tür şeyleri hiç düşünmemişlerdi. Aynı teknik direktörleri Aykut Kocaman gibi. İnandığı doğruları söylemekten kaçınmadan, dimdik bir duruş ile sağa sola eğilip bükülmeden durdular hocalarının arkalarında. Manevi görüşü baz alınarak yalan yanlış ifadelerle mesnetsiz, kalitesiz köşe yazıları ile altı oyulmaya çalışılsa da, ok gibi durdu Nalçacılılar.

Hocalarını tribüne çağırarak o efsane besteyi haykırdılar; “İmza atsana, imza atsana, 5 sene daha imza atsana”. Aykut Kocaman da kırmadı bu insanları ve bu sansasyonların arasında sözleşmesini 1 sene daha uzattı, sonra tekrar bakarız diyerek. Ve o son sezonda da bu inanmışlık Konya’ya Türkiye Kupasını getirdi. İlk defa bir organizasyonu kupayla tamamlıyordu Konyaspor. Ve bu bir kez daha UEFA Avrupa Ligi’ne direk katılma bileti demekti.

Ama artık yılmıştı Aykut Kocaman, yorulmuştu bunca olanlardan sonra. Ve o bir senenin sonunda “omuzlarda uğurlanarak” gitmişti Fenerbahçe’ye. Sonraki dönemde bu haksızlığı yapan Konyaspor camiası küme düşme tehlikesini iliklerine kadar hissetmişti. Aykut Kocaman da kısıtlı oyuncu kadrosuyla Fenerbahçe’yi yarışın içinde tutmuştu.

2018-2019 sezonu öncesinde diğerlerine benzer bir şekilde Fenerbahçe’den gönderilen Aykut Kocaman, yeniden anlaştığı Konyaspor ile 2019-2020 Sezonunda başka bir peri masalı yazmak için çalışacak…

NOT: Aykut Kocaman hakkında yazılmış bir diğer yazımız ”Kupa mı Güzel Oyun mu” ve Konyaspor hakkında yazılmış ”Anadolu’nun Hükümdarı” yazılarımıza linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More