Netflıx ve ESPN ortak yapımı “Mıchael Jordan” Belgeseli Geliyor

Netflix ve ESPN’den basketbolseverlere şahane bir haber geldi. İki şirketin yapımını ortaklaşa üstleneceği “The Last Dance “ isimli 10 bölümlük bir Michael Jordan belgeseli geliyor. Yapımcılığını Radio (2013), Coach Carter (2005) filmlerinin de yapımcısı olan Michael Tollin‘in üstleneceği filmin yönetmen koltuğunda ise son olarak efsane Amerikan güreşçisi Andre The Giant‘ın aynı isimle hayatını konu alan belgeselini çekmiş Jason Hehir oturacak. Belgeselin galası 2019 yılında yapılacak.

Michael Jordan ve 1990’ların Chicago Bulls takımına odaklanacak olan belgesel, dönemin oyuncuları ve teknik ekibindeki isimlerin de röportajlarını içerecek. Bildiğimiz üzere Jordan’lı Chicago Bulls 1991, 1992, 1993, 1996, 1997 ve 1998 sezonlarında NBA’in en büyüğü olmayı başarmıştı. Belgeselin anonsundaki en önemli detay ise Michael Jordan’ın 1997-1998 sezonuna ait ve daha önce hiç görülmeyen 500 saatlik görüntüsünün kullanılacağının açıklanması oldu. Günümüzde herhangi bir çaylak oyuncunun bile her anına ulaşmak mümkün iken geçmiş dönemde oynamış efsanelerin kayıtlarının kısırlığı, yeni neslin geçmişte oynamış oyuncular hakkındaki fikirlerini tabiri caizse “havada” bırakıyordu. Bu belgesel ile birlikte basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olarak gösterilen “Majesteleri” Michael Jordan’ın kariyerini ve oyununu ayrıntılı bir şekilde inceleme fırsatı elde edeceğiz.

Bildiğimiz gibi insanoğlu karşılaştırma yapmaya bayılır. Hayatın her alanında hep bir şeyleri karşılaştırmak isteriz. “Samsung” mu “Apple” mı, “Marvel” “DC” mi, “Messi” mi “Ronaldo” mu gibi. Bunun basketboldaki karşılığı ise Michael Jordan’ın yanına birilerini bulmaktır. “Jordan”“Lebron” mu, “Jordan” “Kobe” mi… Jordan’ın teknolojinin çok yaygın olmadığı bir zamanda oynamış olması genç nesiller için onun ne kadar iyi olduğuyla ilgili kafalarda soru işareti bırakmıştır hep. Hem bu soru işaretlerini gidermek hem de tarihin en iyisine yakın mercekten bakma fırsatı elde etmek adına “The Last Dance” basketbol tarihi adına yapılmış en önemli projelerden biri olmaya şimdiden aday. Heyecanla bekliyoruz.

“The Last Dance” ilk fragman

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More