Koray Gök ile ”Farklı Kaydet” Üzerine… (2)

Farklı Kaydet Podcast Platformu’nun kurucularından Koray Gök ile Farklı Kaydet hakkında merak edilenleri öğrenmek için birlikteyiz.

+Ekip üyelerinin profesyonellikleri nelerdir? Farklı Kaydet’i oluştururken radyo, podcast vs. alanlarda uzman profesyonellerden yardım aldınız mı?

-Açıkçası kurarken pek yardım almadık, hatta birçok kararı fk kurulduktan sonra doğaçlama almışızdır. podcast ailemiz kendi kendini büyüttükçe büyüklerimiz, arkadaşlarımız ve dinleyicilerimizin yapıcı eleştiri ve tavsiyelerini aldık, ama kurulduğumuz dönemde kendi kendimize yaptık hemen hemen her şeyi.

+Farklı Kaydet Ekibi şu an kaç kişiden oluşuyor? Şu anda bu platform sayesinde gelir elde ediyor musunuz? Etmiyorsanız gelir elde edip tamamen profesyonel olarak bu işi yapma planınız var mı?

-Farklı kaydet podcast ailesini 8 kişi kurdu, ve (zaman zaman bu sayı değişmekle birlikte) bu 8 kişi işleri yürütüyor. Ama podcast ailemiz şu an yaklaşık 50 kişiden oluşmakta. ”tamamen profesyonel” olmak biraz ürkütüyor ama 2019 yılında bu konuda bazı gelişmeler görebiliriz.

+Spor, sanat ve gezi üzerine yaptığınız yayınlar söz konusu. Hiç siyaset üzerine yayın yapma fikri gündeme geldi mi? Geldiyse neden kabul görmedi?

-Buna şahsi bir cevap vereceğim, siyaseti eğlenceli bulmuyorum ve eğlenceli olmayan konular hakkında podcast yapmayı açıkçası istemiyorum. Ülkenin iklimi de bu kararımı destekliyor, yüksek ihtimal böyle devam eder keyif aldığımız konulardan sapmayız.

+Sosyal Medyada popüler olan herkesin yaşadığı bir sorunu sormak istiyorum linç kültürünü. Eminim ekipteki çoğu kişi sosyal medya linci yemiştir. Buna çözüm için fikirleriniz var mı? ‘’Sosyal medyaya kimlik no ile girilsin’’ vs diyenlere katılıyor musunuz?

-Sosyal medyaya Tc kimlik no ile girilmesi külliyen saçmalık, linç kültürünü ise bir sosyal medya sorunu olarak değil bir ülke sorunu olarak görüyorum. Twitter’ın sokaktan çok da farkı yok, bu konuda bir çözüm önerisi getirecek uzmanlığımız da yok. Bu bir sosyal problem, açıkçası ben çok rahatsız da değilim. Bizim kitlemiz o kültüre teşne bir kitle değil zaten, aksine orada tatlı tatlı tartışabileceğimiz bir mahalle kurduk dinleyicilerimizle birlikte, ve o mahallede çok mutluyuz.

 

Daha fazlasını okumak için tıklayınız.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More