Koray Gök ile ”Farklı Kaydet ” Üzerine

Farklı Kaydet Podcast Platformu’nun kurucularından Koray Gök ile Farklı Kaydet hakkında merak edilenleri öğrenmek için birlikteyiz.

Merhaba sevgili okuyucular Farklı Kaydet ‘in kurucularından Koray Gök ile bir röportaj gerçekleştirdim. Kendisine kibarlığı, ilgisi ve bizlere zaman ayırdığı için çok teşekkür ediyorum. Umarım Farklı Kaydet hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu röportajda bulabilirsiniz.

+Abi Selamlar. Podcast yapısı itibariyle modern dönemin radyosu görevini ifa ediyor. Özellikle hem ses hem de görselliği içermesiyle Youtube, Twitch tarzı yayınlar daha fazla ön plana çıkmakta. Buna rağmen podcast üzerine kurulu bir proje ortaya koyma fikri nasıl gelişti?

-Merhabalar. Aras ile birlikte senelerdir kendimizi ifade edeceğimiz bir site kurmak konusunda konuşuyorduk, ama açıkçası aklımıza gelen konseptlerin çoğu ülkemizde ya da yurtdışında muadili olan işlerdi. Kendimizi sevdiğimiz ve ilgilendiğimiz konularda konuşarak ifade etme fikri çok hoşumuza gitti, ülkemizde muadilinin olmaması da heyecanlandırdı, hemen arkadaşlarımızla paylaşıp çekirdek ekibimizi kurup (ki paylaştığımız arkadaşlarımız bu çekirdek ekip) işe koyulduk.

+Podcast yayını yapılacağı zaman konuşulacak konular üzerinde bir sistematiğiniz var mı? Genelde gündem ve gelen sorular üzerinden gidiyorsunuz ama kısaca bu işin bir formülü bir matematiği var mı?

-Her podcast’in kendi normalini yarattığını düşünüyorum. Bazen 20 dakikalık bir yayın için 4 gün hazırlanıp bir metin ortaya çıkarıp onun üzerinden gidersiniz, bazen de önemli bir olay olur (transfer, takas, vb), hiç hazırlanmadan podcast esnasında birlikte bilgi sahibi olup o heyecanı aktarmak daha doğrudur. 19 konuda 30 podcast üreten bir ekip bunu formüle edemez zaten, kafamız karışır. :)

Daha fazlasını okumak için tıklayınız.

Farklı Kaydet ve Koray Gök ‘ün Twitter hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More