Bursaspor’da Yeni Yapılanma: Ilgaz Çınar

Bursaspor’da scout ekibinin başına getirilen Ilgaz Çınar’ın kariyeri ve daha fazlası…

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sezonun sonunda, Bursaspor’un halihazırda görevde bulunan başkanı Ali Ay, kongre üyeleri tarafından tekrar başkanlığa layık görüldü. Bunun üzerine görevine devam eden başkan, kulübün yapılanması için Scout ekibinin başına Ilgaz Çınar gibi önemli bir ismi katarak Bursaspor’lu taraftarların sezona daha heyecanlı ve umutlu girmelerini sağladı. Çoğumuzun A spor’da ve Lig Radyo’da spor yorumcusu olarak tanıdığı Ilgaz Çınar’ı biraz daha yakından tanıyalım.

1973 Ankara dоğumlu olan Ilgaz Çınar, Galatasaray Lisesi mezunudur. Bir dönem bazı menajerler için oyuncu izlemeleri yapan Çınar, bir süre sonra tanıdıkları aracılığı ile dönemin Alem FM ve Lig Radyo Genel Yаyın Yönetmenleri Giray Güngör ve Mehmet Ayan ile tanışmış, futbol bilgisiyle onları ikna etmiş ve radyoda program yapmaya başlamıştır.

2013 yılının Haziran ayında Mehmet Ayan ve İlker Duralı ile birlikte, Ntvspor Radyo‘ya transfer olmuş ve burada 9 ay çalıştıktan sonra radyonun kapanması sebebiyle görevinden ayrılmış ve Lig Radyo’ya aynı ekip ile geri dönmüştür. Daha sonra radyo programlarına devam ederken; A spor’da Mustafa Göksu, Uğur Karakullukçu ve Haldun Domaç ile ”Son Sayfa” programında spor yorumculuğu yapmaya başlamıştır. Burada herkes tarafından çok sevilen ve saygı duyulan Ilgaz Çınar; futbol bilgisi, yaptığı doğru tespitler ve analizlerle özellikle futbolseverleri kendisine hayran bırakmıştır.

Daha sonra 2015 yılında 360 TV’de Mehmet Ayan, İlker Duralı ve Cüneyt Kaşeler ile birlikte ‘’Kültür Fizik’’ adında teknik taktiğin yanında farklı, ilginç ve eğlenceli hikayelerin anlatıldığı bir spor programı yapmıştır fakat ne yazık ki kanal 18 ay sonra yayını bitirme kararı almıştır.
(Merak edenler için https://www.youtube.com/watch?v=UwWJo4tPV28 )

Daha sonra 2018’in Mayıs Ayında Ali Ay’ın tekrar Bursaspor Başkanı olması ile Bursaspor scout ekibinin başındaki görevine başlamıştır.

İzlerken ve dinlerken büyük keyif aldığım futbol bilgisi ve görüşlerine büyük saygı duyduğum Ilgaz Çınar’ın, Bursaspor’da olsun, başka bir yapılanmada olsun, futbol dışı faktörler devreye girmediği sürece başarılı olacağına eminim. Çünkü kendisi onu izlediğimiz ve dinlediğimiz kadarıyla futbol bilgisi çok üst düzey olan, emeğe çok önem veren, çok çalışmaya inanan, herkesin fikrine önem veren ve saygı gösteren bir insan. Şimdiden ona ve Bursaspor camiasına yeni sezonda başarılar diliyor ve nice şampiyonluklara diyorum.

Son olarak lukunkununyeri.com ‘da Murat Demirörs ile yaptığı söyleşide söylediği bu güzel sözle sizlere veda etmek istiyorum. ‘’ Bence iyi kitap, kötü kitap diye bir şey yoktur. Sadece senin beğenine hitap etmemiş olabillir. Başkasının beğenisine hitap etmiştir. Üstüne fikir koyulan, emek harcanan her şey iyidir.’’

Ilgaz Çınarın da dediği gibi; emek harcanan, üstüne fikir koyulan her şeyin değerli olduğu ve kabul gördüğü bir dünya dileğiyle…

Kaynaklar:

http://www.bursasporakademi.com

http://www.gazeteciler.com

https://www.tribundergi.com

https://kimdir.tv

http://www.ahaberci.com

https://www.lukunkununyeri.com

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More