Sefasıyla, Cefasıyla, Seninleyiz Aykut Hoca!

Günümüz futbolunda rekabetten öte duygusal hikayelere konu olacak masal tadında sevdalar da birbirleri ile yarışır oldu. Sayısız sevdalar içerisinde bir taraftar grubunun uzattığı eli tutan Aykut Kocaman’ın hikayesine konuk olacağız. Atiker Konyaspor’un taraftar grubu olan Nalçacılılar’ın da bir sevdası var, üstelik birçok genç kızı kıskandıracak şekilde.

Aykut Kocaman ile Nalçacılılar grubu sevdasının tohumları 2005-2006 sezonunda, şuan yerinde enkaz bulunan Konya Atatürk stadyumunda atılmıştı. Takvim yaprakları 14 Ağustos 2005’i gösterirken ligin 2. maçında taraftarın huzuruna çıkan Aykut Kocaman, Trabzonspor müsabakasından 1 puan alarak ileride adeta bir peri masalına dönüşecek hikayeye de merhaba diyordu. Konyaspor, o sezon ligi 7. sırada tamamlarken, dönemin organizasyonlarından olan ‘’İntertoto’’ kupasına katılma hakkını 5 puan ile kaçırıyordu.

Serüvenin en duygu yüklü anıları da bu noktadan sonra başlıyordu aslında. O ana kadar aradan tam 8 sezon geçmişti. Filmimizin iki kahramanı bu 8 yılda neler yapmıştı peki? İlk kahraman olan Konyaspor, 2008/2009 ve 2010/2011 yıllarında küme düştü. 2013/2014 sezonunda ise tekrar Süper Lige merhaba diyerek uzun ve bir o kadar da Konya şehrine eşik atlatacak o yolculuğun startını verdi. Diğer başrol oyuncumuz Aykut Kocaman ise o dönemki adıyla Ankaraspor’da geçirdiği 3 sezonunun ardından teknik direktör olarak görev aldığı Fenerbahçe’ye 29 yıl aradan sonra Türkiye Kupası’nı kazandırmıştı. Fenerbahçe’nin başında geçirdiği 3 sezonda ligde 1, kupada ise 2 şampiyonluk yaşamıştı. Takımını UEFA Avrupa Ligi’nde finalin eşiğine getiren Aykut Kocaman, şanssız Benfica yenilgisi sonrası ülkemiz için olası bir UEFA finalini daha az farkla kaçırıyordu.

Kısa bir molanın ardından tekrar o eski şaşalı günlere dönme vaktiydi artık Aykut Kocaman için. Ve Kral artık bunu başka takımlara başka heyecanlar yaşatarak başarmak istiyordu. Önceleri bir müddet daha takım çalıştırmayacağını açıklayan ancak yapılan yoğun ısrarlara karşı koyamayan Aykut Kocaman, 2014/2015 sezonunun 7. haftasında Konyaspor ile anlaştı.

Daha fazlasını okumak için tıklayınız.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More