Gallagher Kardeşler

Manchester City'nin en ünlü taraftarı

Şehrin büyük ve başarılı abisi Manchester United’ın Usain Bolt’u, Floyd Mayweather’ı, Olly Murs’ı, One Direction’ı var. Peki uzun süre boyunca “underdog” takım olmuş, hep şehrin ikinci takımı olarak kabul edilmiş Manchester City’nin hiç ünlü taraftarı yok mu? Tabii ki var, hem de en fanatik, en ateşlisinden. Karşınızda Oasis grubunun üyeleri fanatik Manchester City taraftarı Gallagher kardeşler; Liam ve Noel Gallagher.

İkisi de Fanatik Birer Taraftar

Herkes gibi ünlülerin de gönül verdikleri takımlar var ancak çoğunun taraftarlığı “işte ünlülerin gönül verdiği takımlar” gibi hit almaya yönelik haberlerde yer almak, yılda belki birkaç maçta tribünde görünmek ya da şampiyonluk kutlamalarında stadyumda konser vermekten ibaret. Buna karşın Liam ve Noel Gallagher kardeşlerin durumu çok farklı; onlar kalpleri City için atan, her sezon kombine alan, Etihad Stadyumu’ndaki neredeyse her maçta tribünde yerini alan, maç önü ve maç sonu röportaj veren, her platformda City sevgilerinden, hatta bazılarında United nefretlerinden bahseden, takımdaki teknik adam ve futbolcularla takımın resmi kanalı için röportaj yapan, şarkıları Manchester City ile özdeşleşmiş fanatikler.

Liam Gallagher The Guardian’a verdiği bir röportajda “Dünyadan tek bir şeyi sonsuza kadar yok etme şansın olsa, bu ne olurdu?” sorusuna, “Manchester United. Tek yaptıkları geçmişleriyle böbürlenmek. Dinleyin, geçmiş sizindi ama gelecek bizim, ya da benim.” cevabını veriyor. 

Pep Guardiola 2016’da Manchester City’nin başına geçtikten sonra onunla ilk röportaj yapan kişi Noel Gallagher.

Liam Gallagher’ın 2011/2012 sezonu Manchester City forma tanıtımı için City marşı Blue Moon’u seslendirmişliği var.

Manchester City taraftarı şampiyonluk kutlamalarında Oasis’ten Wonderwall’u söylüyor.

Nasıl City Taraftarı Oldular?

2017/2018 sezonunda müthiş oynamış, puan farkıyla şampiyonluğunu ilan etmiş, 100 golü geçmiş, Premier Lig puan ve gol rekorunu zorlayan Manchester City takımının insanların sempatisini kazanması ve taraftar sayısını arttırması bir sürpriz değil. Ancak Gallagher kardeşler böyle sefa zamanlarında değil, daha çok cefa çekilen dönemlerde, City şehrin “diğer” takımıyken taraftarı olmuş kişiler. Kendilerine neden City taraftarı oldukları sorulduğunda ise cevapları şu şekilde:

Liam Gallagher: “Bir öğretmenim vardı, Bay Walsh’tu sanırım, bizi Platt Lane’e(City’nin eski antrenman sahası) götürürdü. Öğle yemeğimizle oraya giderdik, bu şekilde City taraftarı oldum. Babam da City taraftarıydı tabii.”

Noel Gallagher: “Bununla doğuyorsunuz, değil mi? Bütün kuzenlerimiz İrlandalı o yüzden hepsi United taraftarı. Garip bir sebepten ötürü babam bizi ilk olarak Maine Road’a(City’nin 2003’e kadarki evi) götürdü. Bu yüzden, teşekkürler baba.”

Liam Gallagher(solda) ve Noel Gallagher(sağda)

Pep de Onlara Hayran

Pep Guardiola da maçlardan önce soyunma odasında Oasis parçalarını çaldırdığını söylemişti. Kendisinin favori parçasının ise “Don’t Look Back In Anger” olduğunu belirtmişti. Takım, maçlardan önce Oasis parçalarını motivasyon aracı olarak kullandığından Gallagher kardeşler oyuncular için oldukça değerliler.

Gallagher kardeşler City taraftarı olmanın geçmişte “hayal kırıklığı” demek olduğunu bilecek yaştalar. Yıllarca “underdog” takım olduktan sonra gelen bu başarılı takımın tadını çıkartıyorlar ve görünen o ki bir süre daha tadını çıkartacaklar.

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More