Ekranların Sevilen İsmi: Ilgaz Çınar

Televizyonlar sayesinde tanıma fırsatı yakaladığımız Ilgaz Çınar'ın radyoculuktan yeşil sahalara doğru uzanan kariyerini sizlere anlatmaya çalıştım.

Ilgaz Çınar’ın radyoculuktan ekranlara uzanan kariyeri ve daha fazlası…

Bursaspor’dan ayrılarak tekrar ekranlara dönen ve çoğumuzun A spor’da ve Lig Radyo’da spor yorumcusu olarak tanıdığı Ilgaz Çınar ’ı biraz daha yakından tanıyalım.

Ilgaz Çınar - Uğur Karakullukçu - Mustafa Göksu

1973 Ankara dоğumlu olan Ilgaz Çınar, Galatasaray Lisesi mezunudur. Bir dönem bazı menajerler için oyuncu izlemeleri yapan Çınar, bir süre sonra tanıdıkları aracılığı ile dönemin Alem FM ve Lig Radyo Genel Yаyın Yönetmenleri Giray Güngör ve Mehmet Ayan ile tanışmış, futbol bilgisiyle onları ikna etmiş ve radyoda program yapmaya başlamıştır.

Lig Radyo Ilgaz Çınar2013 yılının Haziran ayında Mehmet Ayan ve İlker Duralı ile birlikte, Ntvspor Radyo‘ya transfer olmuş ve burada 9 ay çalıştıktan sonra radyonun kapanması sebebiyle görevinden ayrılmış ve Lig Radyo’ya aynı ekip ile geri dönmüştür. Daha sonra radyo programlarına devam ederken; A spor’da Mustafa Göksu, Uğur Karakullukçu ve Haldun Domaç ile ”Son Sayfa” programında spor yorumculuğu yapmaya başlamıştır. Burada herkes tarafından çok sevilen ve saygı duyulan Ilgaz Çınar; futbol bilgisi, yaptığı doğru tespitler ve analizlerle özellikle futbolseverleri kendisine hayran bırakmıştır.

Ilgaz Çınar Son SayfaDaha sonra 2015 yılında 360 TV’de Mehmet Ayan, İlker Duralı ve Cüneyt Kaşeler ile birlikte ‘’Kültür Fizik’’ adında teknik taktiğin yanında farklı, ilginç ve eğlenceli hikayelerin anlatıldığı bir spor programı yapmıştır fakat ne yazık ki kanal 18 ay sonra yayını bitirme kararı almıştır.
(Merak edenler için https://www.youtube.com/watch?v=UwWJo4tPV28 )

Kültür FizikDaha sonra 2018’in Mayıs ayında Ali Ay’ın tekrar Bursaspor Başkanı olması ile Bursaspor scout ekibinin başındaki görevine başlamıştır. Akabinde koca çınar Bursaspor’un ligden düşmesiyle görevinden ayrılmış ve ekranlara geri dönmüştür.

İzlerken ve dinlerken büyük keyif aldığım, futbol bilgisi ve görüşlerine büyük saygı duyduğum Ilgaz Çınar’ın, sağlıklı herhangi bir yapılanma ile başarılı olacağına eminim. Çünkü kendisi, onu izlediğimiz ve dinlediğimiz kadarıyla, futbol bilgisi çok üst düzey olan, emeğe çok önem veren, çok çalışmaya inanan, herkesin fikrine önem veren ve saygı gösteren bir insan.

Ilgaz Çınar Bursaspor formasıylaSon olarak lukunkununyeri.com‘da Murat Demirörs ile yaptığı söyleşide söylediği bu güzel sözle sizlere veda etmek istiyorum. ‘’ Bence iyi kitap, kötü kitap diye bir şey yoktur. Sadece senin beğenine hitap etmemiş olabillir. Başkasının beğenisine hitap etmiştir. Üstüne fikir koyulan, emek harcanan her şey iyidir.’’

Ilgaz Çınar’ın da dediği gibi; emek harcanan, üstüne fikir koyulan her şeyin değerli olduğu ve kabul gördüğü bir dünya dileğiyle…

Kaynaklar:

http://www.bursasporakademi.com

http://www.gazeteciler.com

https://www.tribundergi.com

https://kimdir.tv

http://www.ahaberci.com

https://www.lukunkununyeri.com

Okumaya devam etmek isterseniz bir başka yetenekli isim olan Uğur Karakullukçu’yu anlatan yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More