BUNDESLİGA TARİHİNDE SEYİRCİSİZ OYNANAN İLK MAÇ | #BMGKOE

ResimAvrupa’da bir çok maç Corona Virüs nedeniyle seyircisiz oynanmaya hatta ertelenmeye başlandı. Bundesliga da bu gelişmelerden nasibini aldı ve tarihinde ilk seyircisiz  maç 11 Mart Çarşamba günü TSİ 20.30’da başlayan Gladbach – Köln derbisi oldu.

Derbiden alınacak 3 puan iki takım için de çok önemliydi. Gladbach kazanarak tekrardan 4. sıraya yükselmek, Markus Gisdol ile muhteşem bir yükseliş yakalayan Köln ise Avrupa Ligi potasına dahada fazla yaklaşmak istiyordu.

Maçın seyircisiz oynanmasıyla oluşan sessizlik, artan yağışla beraber daha da kayganlaşan zemin bugün derbinin seyir zevkini düşürdü. İlk 25 dakika oyunun hakimi olan Köln bir türlü son vuruşu yapamadı. Köln savunmasındaki ilk hatada Herrman Embolo’ya zekice bir pas verdi ve Embolo estetik bir plase vuruşla topu ağlara gönderdi. Gladbach 31. dakikada 1-0 öne geçti.

Köln ilk yarıda uzun paslarla hücuma çıkmayı denese de Gladbach savunmasının dikkati Köln’ün golü atmasını engelledi. Gladbach ise orta sahayı hızlı geçerek Köln kalesine az geldi ama öz geldi.

İkinci yarı ise Plea ve Kramer’in Gladbach taraftarını heyecanlandıran pozisyonları ile başladı. İkinci yarının ilk 5 dakikasında Köln kalesini ablukaya alan Gladbach Herrmann ile çok net bir gol pozisyonunda kaleci Timo Horn’a takıldı.

İkinci Yarı’daki ilk önemli pozisyonunu Uth-Kainz işbirliği ile bulan Köln, Kainz’ın çok kötü vuruşuyla bu fırsatı değerlendiremedi. 66. dakikada ilk hamlesini yapan Gisdol Kainz’ı kenara aldı ve Drexler’i oyuna sürdü. Son 20 dakikada rakip üzerine baskı kurma planları yapan Köln’de, kontra atak sonucu içeri çevirilen topta Mere’nin ters vuruşla topu kendi ağlarına göndermesiyle farkın 2’e çıkması moralleri iyice bozdu.

10 dakika sonra dakika 80’de Mark Uth’un güzel golüyle fark 1’e insede, Gladbach defansif hamlelerle savunmaya çekildi. Son dakikalarda uzun toplarla şans arayan Köln 90. dakikaya kadar ciddi bir pozisyon yakalayamasa da 4 dakikalık uzatma dakiklarında Drexler ve Uth ile çok önemli pozisyonları değerlendiremedi.

Sonuç olarak Gladbach derbide 3 puanı alan taraf oldu ve Şampiyonlar Ligi potasına tekrar girdi. Köln ise 10. sırada sabit kaldı ve 6. olan Schalke ile puan farkı 5 olarak kaldı.

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More