Hakkımızda

Arsenal orta sahayı hızlı geçiyor, orta sahanın solunda topla buluşan Patrick Viera topu ceza yayının üstündeki Bergkamp’a veriyor, Bergkamp dönüyor, sol taraftan hızla ceza sahasına girmek üzere olan Thierry Henry’i görüyor, Henry topu alıyor sol çaprazdan ceza sahasına giriyor, iki kişilik bir defans onu karşılıyor, Henry topu sağına çekiyor, Henry Henry Henry plaseyi uzak direğin köşesine bırakıyor.
Thierry Henry bunun gibi onlarca plaseyi köşeye kolaylıkla bırakmış olabilir ama Plase Dergi bu kadar kolay kurulmadı. Önce bir zihinde yanan ışıkla doğan Plase, bir iki kişi derken dört kişilik bir ekibe ulaştı. Fikirler tamamlanıp uygulamaya başlandığında dahi bir yazılımcı Plase Evi’ni inşa etti, Peki bu evde kimler olacaktı? Öncelikle spordan keyif alan, tarafsız olan, kalemini kendi için değil sporun güzelliği için oynatan, yanlışın karşısında haklının yanında duran ama biraz da sporu güzelleştirenleri kayıran yirmi kişilik bir yazar ekibi eklendi. Bakıldı ki bu yazarlar ürettikçe üretiyor, okundukça okunuyor; yazarların başına bir de profesyonel editörler getirildi. Her hafta gündemin içindeki konularla gündemi belirleyen yazıların yanında saniyede trending topic değişen sosyal medyayı unutmak olur mu? Ekip sıvadı kolları, dünyanın dört bir yanındaki spor olaylarını takipçilerine sunan bir de sosyal medya ekibi kurdu. Fikirlerimiz özgün tasarımlarımız neden olmasın diye düşünürken bir de birbirinden yetenekli tasarımcılar ekibe katıldı. Bu güzel tasarımlar dikkat çektikçe kulüp başkanları, teknik direktörler, menajerler, hakemler de uğrak yerimiz oldu. Röportaj isteğimizi kırmayan birbirinden güzel sporcu ve spor emekçileriyle yazı dizileri oluşturuldu. Sonra bu röpörtajları, yazıları siz yolda yürürken, araba kullanırken, metro değiştirirken okuyun diye seslendirmenlerimiz ekibe katıldı. Onların gelişiyle kulaklıklarda müzik değil bizim yazılarımız dinlenmeye başlandı. Geriye dönüp bir de baktık ki 45 kişilik bir aile olmuşuz. Birbirini eleştiren ama hakkını veren, tartıştan ama sonra doğruyu bulan, tek hedefleri sporu sizlere sevdirmek olan. Bugünlere gelmemizde emeği olan ama şimdi ekipte olan veya olmayan tüm arkadaşlarımıza, bizi her daim teveccühle karşılayan okuyucularımıza ve beğenilerini bir yağmur gibi yağdıran tüm takipçilerimize teşekkür ederiz.

Bize Ulaşın

Diğer İletişim

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More