KAAN KURAL: TÜRKİYE’YE NBA’İ SEVDİREN ADAM

O ailemizin basketbol yorumcusu. O hem gazeteci, hem televizyoncu, hem de oyuncu! Şahsına münhasır kişiliği ile Kaan Kural her daim kendini izlettirmeyi başarıyor.

Kaan Kural 1974 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Koleji’nin ardından liseyi Robert College’da bitirdi. Lisede okurken okula gelen NBA kasetlerini izleyerek herkesin aksine Lakers değil Celtics hayranı oldu. Basketbol altyapılarında bile oynadı. O sıralarda basketbola olan ilgisi başlamış oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Tesadüfen medya sektörüne girdi. Kariyerini başlarında Fast Break dergisinde çalıştı. Murat Kosova ile NTV ekranındaki yorumları çok beğenilip, izlendi. Dergiler, televizyon ekranı ve maç yorumları dışında e-spor alanıyla da ilgilendi. Bu alanda da yorumlarıyla katkı sağlamaktadır.

Online olarak takipçileriyle etkileşim içinde olmayı sevmektedir. Sosyal medyada özellikle basketbol ile ilgili takip edilmesi gereken kişilerin başında gelmektedir. Sorulara kendi ailemizdenmiş gibi verdiği samimi cevaplarla kendini daha da sevdiriyor. Acemi Cadı ve Lise Defteri dizilerinde basketbol koçunu canlandırmıştır. 2000 yapımı Fasulye filminde de bir rolü bulunmaktadır. Bu filmin yapımcılığını da üstlenmiştir. 2008 yılından beri evli ve 2011’de kızı dünyaya geldi. Şimdilerde günlerini maç izleyerek ve kızıyla ilgilenerek geçiriyor.

Kızının peşinden koşamayacağını anlayınca 2013 yılında kilo verme ameliyatı olmuş ve 82 kilo vermiş. Şimdilerde hala kilosu var fakat daha rahat hareket edebiliyor. “Hastasıyım bu oyunun” isminde basketbolu anlattığı bir de kitabı mevcut.

Onu kilo verme serüveni ile ilgili kadın dergilerine konuk olurken ya da basketbolun en bilinmezlerini konuşurken bir spor programında bulabilirsiniz. Podcastlarda, televizyonda, dergilerde, sosyal medyada basketbol yorumlarına ulaşabilirsiniz. Türk spor medyasındaki en renkli kişiliklerden biri olan Kaan Kural bize basketbolu ve NBA’i sevdiren isimlerin başında geliyor.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More