Spor ve Dergi: Plase Dergi

Spor organizasyonları içerisinde yer alan hikayelere birbirinden farklı merceklerle bakmaya çalışan bir spor dergisi.

lase Dergi, digital olarak yayın yapan dergiler arasında yerini almak üzere yola koyulan, öğrenirken öğretme düsturuyla kendini şekillendirmiş bir oluşum. Plase Dergi, spor ve dergi kelimeleri yan yana geldiğinde saygın işler çıkaran yayıncıların arasına girmek isteyen tecrübeli ve tecrübesiz tüm adaylar için bir sahne zemini olmayı da misyon olarak edinerek yürümeye devam etmekte. İçeriğini kısaca şöyle tanımlayabiliriz; futbol, basketbol, voleybol, motor sporları, olimpiyat sporları vb. yanı sıra “spor” organizasyonları içerisinde yer alan tüm hikayelere farklı mercekler ile bakmaya çalışan bir kütüphane… İşte tam da bu sebeptendir ki futbol dergisi, basketbol dergisi veyahut motor sporları dergisi gibi tanımlanmaktan ziyade “spor dergisi” olarak tanımlanmayı tercih eden bir yapıdır Plase Dergi.

Kahramanların hikayelerini anlatan spor dergisi; Plase Dergi...
Kahramanların hikayelerini anlatan spor dergisi; Plase Dergi…

Bir hayalden çok yaşanmış, görülmüş hatta yazılmış hikayeleri, kendi içerisinde geliştirdiği üslupla sunmaya çalışan bir spor dergisi olan Plase Dergi’nin yazı arşivi her geçen gün artmaya devam ediyor. Sonunda içerisinde kaybolunan ve birbiri içerisine geçen hikayelerin peşi sıra takip edilebildiği bir kütüphaneye dönüşmeyi hedefleyen yolculuğumuzda bizimle beraber yürüyün isteriz. Nitekim bilgi paylaştıkça büyür, hikayeler paylaştıkça sevilir, sevgi ise hayattaki nefes alma araçlarımızdan biri olan “mutluluğu” hissetmemizi sağlayan bir inanışa dönüşür.

Plase Dergi futbolun, basketbolun, formula 1’in, voleybolun, tenisin, güreşin, olimpiyatların, football manager oyununun (FM), dünya kupalarının… Kısacası sporun tüm hikayelerini sizlerle paylaşmak, spor ve dergi sektörü arasında köprü olmak istiyor.

Dinlemek ister misiniz?

Bazı kahraman hikayeleri:

  • Kobe Bryant, Johan Cruyf, Didier Drogba, İlhan Cavcav, Zinedine Zidane, Luis Figo, Diego Simione, Ruud Van Nistelrooy, Raul Gonzalez, Ronaldo Luís Nazário de Lima (No: 9), Fatih Terim, Alex De Souza, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Xavi Hernandez, Andreas Iniesta, Muhammed Ali, Süreyya Ayhan, Radamel Falcao, Neslihan Demir, Naz Elmas, Uğur Karakullukçu, Ali Ece, George Hagi, David Beckham, Hami Mandıralı, Şota Arbelatze, Pascal Nouma, Sergen Yalçın, Mario Jardel, Muhammed Salah (Mo Salah), amatör sporcular, Lefter Küçükantonyadis, Metin Oktay, Baba Hakkı ve belki de derginin adıyla en çok eşleşen sporcu “Thierry Henry” …

Bu ve bunlar gibi bir çok sporcunun hikayesine yolculuk yapmak için tıklayınız.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More