Alexander Munksgaard

Alexander Munksgaard 22 yaşında Danimarkalı sağ bek oyuncusu, aynı zamanda stoper ve sol bek mevkilerinde de oynayabilir.

Altyapı eğitimini FC Midtjylland takımında geçiren Munksgaard, profesyonel anlamda ilk maçını takımının 2-1 galibiyet ile ayrıldığı Sønderjyske maçında oynamış ve maçın tamamında görev almıştır.

Munksgaard 2016-17 sezonununu Lyngby ekibinde kiralık olarak geçirirken burada 9 maçı ilk 11 olmak üzere toplam 11J maça çıktı.

2018-19 sezonunda halen futbol hayatını devam ettirdiği Aarhus GF takımına transfer oldu.

İlk sezonunda 10 maça çıkarken, halen devam eden mevcut sezonda da lig ile kupa maçları dahil olmak üzere toplam 26 maçta yer aldı ve 2189 dakika sahada kaldı. Bu süre zarfında 3 gol 2 asistlik bir performans sergileyem Munksgaard, oynadığı maçlarda 84 dakikalık oynama süresi tutturdu.

Alexander Munksgaard’ın güncel piyasa değeri 17 Mart 2020 tarihi itibariyle 800.000 €’dur.

MİLLİ TAKIM SERÜVENİ

Munksgaard Danimarka milli takımı adınaU16, U17, U18, U19, U20 ve U21 yaş kategorilerinde 41 maçta forma şansı bulurken gol veya asist katkısı yapamadı.

Oyuncunun deyim yerindeyse CV’sinden epey bir bahsettim, şimdi ise oyuncu ile alâkalı görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

KENDİ GÖRÜŞÜM

Munksgaard, ilk gözlemlerime göre hız, orta becerisi, top kapma yeteneği ve pozisyon alma gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Oyuncunun gelişime açık bir sağ bek olduğunu ve önümüzdeki sezonlarda büyük bir transfer yapacağına inancım tam…

Munksgaard’ın Premier Lig harici gideceği her ülkede etkili bir futbolcu olacağını düşünüyorum.

Bu oyuncuyu bir de siz değerli futbolseverlerin izlemesini ve kendi bakış açınız ile değerlendirmeniz konusunda ufak bir öneride bulunmak istiyorum.

Şunu da unutmamak gerekir. COVID-19 nedeniyle çoğu ülkede olduğu gibi Danimarka ülkesinde de futbola ara verildi.Eğer Munksgaard’ı izlemek isterseniz eski maç kayıtlarını izlemeniz daha iyi olacaktır.

Umarım COVID-19 etkisini bir an önce yitirir ve futbolseverler olarak, futbolun heyecanını dibine kadar yaşarız.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın…

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More