FENERBAHÇE UEFA AVRUPA LİGİ 2. HAFTA İNCELEMESİ

Fenerbahçe'nin 2018/2019 sezonundaki UEFA Avrupa Ligi macerasının 2. hafta değerlendirmesi. Spartak Trnava'yı konuk eden Fenerbahçe sahadan 2-0'lık galibiyetle ayrıldı.

İlk haftayı Dinamo Zagreb karşısında büyük bir hezimetle kapatan ve sonrasında ligde de kötü sonuçlar alan Fenerbahçe’de taraftarların sabrı git gide azalıyor. Arka arkaya alınan kötü sonuçlarla birlikte Phillip Cocu ve yönetim hakkında eleştiriler fısıltı olmaktan çıktı ve daha gür bir şekilde dillendirilmeye başladı. Böyle bir ortamda, Fenerbahçe ilk hafta Anderlecht’i mağlup ederek büyük bir sürpriz yapan Spartak Trnava’yı konuk etti. Bu maçta Cocu, önceki maçların aksine dörtlü savunma anlayışıyla değil de, Rizespor deplasmanının ikinci yarısındaki gibi üçlü savunma anlayışıyla çıktı. Fenerbahçe maça; Harun – Skrtel, Neustadter, Reyes, – Isla, Hasan Ali, Eljif, Jailson, Ayew – Frey, Slimani ilk on biriyle başladı. 3-5-2 şeklinde dizilen takımda Eljif ve Jailson orta alanın ortasında görev alırken Andre Ayew bu ikiliyle forvet hattının arasında kendisine yer buldu.

Maçın başından sonuna kadar Fenerbahçe üstünlüğü hakimdi. 11 kişiyle defans yapmak ve başarabilirse 1 puan almak için sahaya çıkan Trnava takımı henüz ilk yarıdan zamana oynamaya başlamıştı. Takım halinde topun arkasına geçen Trnava, zaman zaman kontralarla etkili olmayı denese de bu girişimler tehlikeli olmaktan çok çok uzakta kaldı. Fenerbahçe ise rakibin bu kadar gömülmesi karşın, ne yazık ki ileride yeteri kadar etkin olamadı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More