9 Ligden Sözleşmesi Biten 9 Oyuncu

PLASE SCOUTING

Pandemi ve ligimizdeki takımların içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar sonrasında sözleşmesi biten oyuncuların bizim için değeri daha da artmış oldu. Bu bağlamda sezonların sona ermesiyle birlikte sözleşmeleri sona eren 9 farklı futbolcu raporunu bu yazıda okuyabileceksiniz. Elimden geldiğince her mevki için 1’er futbolcuyu yazının içine dahil etmeye çalıştım.

1- Bassel Jradi: Bassel Jradi - Wikipedia

Doğum Tarihi: 6 Temmuz 1993

Uyruğu: Lübnanlı

Mevki ve Kullandığı Ayak: On Numara – Sol Ayak

Kulübü: Hajduk Split (Hırvatistan Süper Ligi)

Kopenhag doğumlu Lübnanlı Bassel Jradi, futbola da Danimarka’da başladı ama kariyer gelişimini Norveç ligindeki takımlarda yaşadı. 2014 yılından 2018 yılının Temmuz ayına kadar bulunduğu Norveç’te hem kendine düzgün bir oyun profili yarattı hem de teknik becerilerini üst düzey takımlarda oynayabilecek seviyelere getirdi. Onun izlediğimi hatırladığım ve ismini not aldığım ilk maç 2016 yılındaydı ve kiralık gittiği Lillestorm’de sağ-sol kanat olarak oynuyordu, sonrasında Stromgodset’e dönüp on numara oynadığını görünce biraz şaşırmıştım. Hırvat ligi ekiplerinden Hajduk Split’e transfer olduktan sonra onun maçlarını izleme şansım daha da arttı ve 3 sene önceki oyuncuya göre kayda değer bir gelişim gösterdiğini bu şekilde anladım. Hajduk da onu sadece on numara oynatmadı bu sezon, futbol tabirleriyle 8 numara oynadı, 10 numara oynadı, iki kanatta da oynadı ve hatta ikinci santrfor olarak bile oynadı. Oynadığı takımlarda net bir mevkisi olmamasına rağmen onun için ısrarla on numara dememin sebebi de bizim lige transfer olması halinde on numara olarak ligde yaratabileceği farktan kaynaklanıyor. Milli takım olarak Danimarka’nın bütün alt yaş milli takımlarında süre aldıktan sonra A milli takım tercihini Lübnan’dan yana kullandı ve Lübnan milli takımıyla maçlara çıkıyor. 19-20 sezonunda Hajduk Split ile çıktığı 28 maçta 2 gol ve 5 asisti bulunuyor. Oyuncunun iyi ve yetersiz özelliklerine bakacak olursak top tekniği, top hakimiyeti, topu yönlendirebilmesi, takımın hücumlarını yönlendirebilmesi, top ayağındayken bambaşka bir oyuncuya dönüşebilmesi ve sorumluluk alabilmesi çok üst düzeyde. Ayrıca Jradi’nin bir santrfor kadar iyi bir ceza sahası bitiriciliği, ceza sahası dışından önemli bir şut tehdidi, fiziksel olarak da 1.87’lik boyu ve fiziğini saha içinde önemli bir silah haline getirebilmesi onun iyi özelliklerinden birkaçı. Genel olarak hız ve kısa mesafelerdeki hızlanmalar konusunda da bir eksiği bulunmuyor ancak çalışkanlık konusunda defansif katkısı nerdeyse sıfır olan bir on numara, bu yüzden de onun ne kanatlarda ne de merkez orta saha olarak oynayabileceğini düşünüyorum. Yeteneğine çok güvenen ve çoğunlukla yeteneğiyle farkını ortaya koyabilen bir oyuncu olmasının bir sonucu olarak da maçların belli bölümlerinde takım oyuncusu olmaktan çıkabiliyor, onu transfer eden takımın da zaten bunu göz önünde bulundurması gerekir. Rakibin baskısına rağmen oyunu hem 2. hem de 3. bölgede iyi kurgulayabilir ve doğru pas opsiyonlarını da kısa sürede bulabilir. Süper Lig’deki ilk 4 takım hariç Bassel Jradi önemli bir silah olacaktır ve sözleşmesinin bu ay sonunda bitiyor oluşu da bence önemli bir avantaj onu transfer edebilmek için.

 

2-Vitor Bonani: Oğuz Oruç on Twitter: "Son olarak oyuncunun Haziran 2020'de ...

Doğum Tarihi: 25 Ekim 1998

Uyruğu: Brezilyalı

Mevki ve Kullandığı Ayak: 10 Numara- Sol Ayak

Kulübü: SC Covilha (Portekiz İkinci Ligi)

2017 yılında katıldığı Covilha kulübüyle 2 yıldır Portekiz İkinci Ligi’nde mücadele eden hücum oyuncusu Bonani, Liga Pro’da çıktığı 47 maçta 5 gol atıp 7 de asist yaptı. Takımın taktik tahtasında hücumun her bölgesinde forma giyebilen Bonani’nin Liga Pro’nun tescil edilmesinin ardından sözleşmesi sona erdi ve o da Covilha kulübünden ayrıldığını açıkladı. 21 yaşındaki oyuncu, özellikle 2019/20 sezonunda takımının hücum organizasyonlarının bir numaralı ayağı olmayı başardı ve takımının ataklarında en büyük sorumluluğu alan oyuncu oldu. Topla beraber dripling yaparak kanatta adam eksiltebilen, top ayağına yakışan ve topla oynama becerisini sadece sözde değil sahaya da etkin bir şekilde yansıtabilen bir yaratıcı hücum oyuncusu. Portekiz İkinci Ligi’nde oynaması onun itibarı ve geniş çevreler tarafından bilinmesini engelliyor ancak yetenek olarak ligimizde birçok takımda farkını ortaya koyabilecek bir oyuncu olduğuna %100 inanıyorum. Sözleşmesi biten Bonani’nin maaş konusunda da takımlarımızı üzecek bir oyuncu olmaması sebebiyle ilerisi için yatırım yapılabilecek bir değer olduğuna inanıyorum. Oyun içerisinde yaşadığı konsantrasyon kayıplarını çözmesi ve fizik olarak biraz daha güçlü bir hale gelmesi halinde çok üst düzey bir oyuncu olacaktır.

 

3- Arnaud Lusamba: Arnaud Lusamba

Doğum Tarihi:  4 Ocak 1997

Uyruğu: Fransa

Mevki ve Kullandığı Ayak: Merkez Orta Saha – Sağ Ayak

Kulübü: Nice (Fransa Birinci Ligi)

4 Ocak 1997 doğumlu, Fransa vatandaşı olan Arnaud Lusamba Fransa Lig 1 ekiplerinden Nice takımının formasını giyiyor. Temmuz 2016’da Nancy’den 2.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Lusamba’nın sözleşmesi bu ay sonunda sona eriyor. Bu sezona kadar Nice’de yedek bir oyuncu olan Lusamba 2019/20 sezonunda kulübünde aktif bir rol almayı başardı ve tamamlanamayan sezonda çıktığı 15 lig maçında 1 gol atıp 2 de asist yaptı. Nice takımında orta saha yoğunluğu yüzünden hak ettiği değeri göremeyen Lusamba, hem çok değerli bir oyuncu oluşu hem de performansına göre ileride kulübe iyi bonservis bedelleri getirebilme potansiyelinin de bulunması sebebiyle Süper Lig’deki takımların öncelikli olarak ilgilenmesi gereken bir oyuncu. Lusamba orta sahada topla beraber dripling yapmayı çok sever ve oyun içinde de bunu sık sık yaparak takımını hücuma çıkarabilir. Top tekniği, topu kontrol becerisi ve topla oynayabilme becerisi sayesinde hızlı ve enerjik orta saha tanımının üstüne çıkabiliyor. Fena olmayan bir bitiriciliği var ve bunu takımı ataktayken ceza sahasına yaptığı topsuz koşularla beslemeyi seviyor, takım hücumdayken eğer ki önünde sabit bir 10 numara oynamıyorsa ceza sahasına girmekten hiç çekinmiyor. Fiziksel olarak aşırı güçlü bir oyuncu olmamasına rağmen ikili mücadeleye girmekten çekinmiyor ve bu mücadelede yenilmemek için doğru stratejiler geliştirebiliyor. Hız ve hızlanma konusunda ise ligimizin en iyi 2-3 orta sahasından biri olup bu anlamda da fark yaratacaktır. Onun net olarak en büyük eksikliğinin kararlılık olduğunu düşünüyorum. 23 yaşındaki oyuncu belki de Süper Lig’e transfer olduktan sonra bu problemi de aşabilecektir, bunu da izleyip görebileceğiz. 30 Haziran 2020’de sözleşmesi bitecek Lusamba’nın bonservisinin elinde olacak olması ve maaş olarak da takımları aşırı zorlayacak bir oyuncu olmaması sebebiyle ligimize gelmesini çok isterim.

 

4- Adnan Kovacevic: Adnan Kovacevic - Oyuncu profili 19/20 | Transfermarkt

Doğum Tarihi: 9 Eylül 1993

Uyruğu: Bosna Hersek vatandaşı

Mevki ve Kullandığı Ayak: Stoper – Çift Ayaklı

Kulübü: Korona Kielce (Polonya Süper Ligi)

Adnan Kovacevic, 26 yaşında, 1.89 boyunda ve her iki ayağını da asıl ayağı gibi kullanabilen, iki ayağıyla da savunmadan oyun kurabilen ve pas yapabilen bir stoper. Takımı Korona Kielce’de savunmadaki tüm sorumluluğu üstlenen ve takım arkadaşlarının savunmadaki yerleşimlerini düzenleyen bir stoper olması nedeniyle ligimizde de rahatlıkla sorumluluk alabilecek bir stoper. Özellikle duran toplarda hücuma çıkmayı ve gol aramayı çok seven bir stoper olmasının yanında Adnan, savunmada da müdahale zamanını iyi ayarlayan ve çabuk pes etmeyen biri. Boşnak oyuncunun maaş olarak küçülmeye gitmesi gereken Süper Lig takımlarının tam aradığı kan olduğuna inanıyorum. Zaten Süper Lig’in herhangi bir takımının Korona Kielce’ye göre katbekat büyük ve itibarlı olduğu göz önüne alındığında teklif gelmesi halinde seve seve kabul edeceğini biliyorum Adnan Kovacevic’in. Son olarak, uyum konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Zira Polonya ligi de aynı Süper Lig gibi öncelikle fiziksel mücadeleye dayanıyor. Alacağı maaşa göre vereceği katkı anlamında taraftarın beklentilerinin katbekat üzerine çıkabilecek nitelikte biri Adnan Kovacevic. 2017 yılından bu yana Korona Kielce forması giyen oyuncu, Korona ile çıktığı 95 maçta 7 gol atıp 6 asist yaptı.

 

5- Victor Campuzano: Campuzano (Víctor Campuzano Bonilla) - AS.com

Doğum Tarihi: 31 Mayıs 1997

Uyruğu: İspanyol

Mevki ve Kullandığı Ayak: Santrafor – Sol Ayak

Kulübü: Espanyol (İspanya La Liga)

1997 doğumlu Campuzano, Castilla’dan Espanyol takımına transfer olduktan sonra Espanyol’da A takıma çıkabilmek için bu sezonun başına kadar beklemek zorunda kaldı. Espanyol B ile 2018/19 sezonunda çıktığı 33 maçta 16 gol atması onun için A takımın kapılarını araladı. 2019/20 sezonunda Espanyol’un A takımında rotasyonda özellikle Avrupa Ligi maçlarında kendine iyi süreler bulabilen Campuzano, 12’si ilk 11’de başladığı 23 maçta 5 gol attı. Espanyol’un sezon genelinde performans olarak iniş çıkışlar yaşaması Campuzano’nun ve diğer hücum oyuncularının da performanslarını direkt etkiledi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek Campuzano’nun şimdiye kadar yeni bir sözleşmeye imza atmaması ayrılma ihtimalini çok daha güçlendiriyor. 1.74 boyundaki santrfor daha çok yaratıcı bir santrfor tipinde oyun içinde sorumluluklar alıyor. Topla beraber dripling yaparak ceza sahası içine girmeyi çok seviyor ve aldığı sürelerde bunu sıkça kullanıyor, ayrıca top tekniği sayesinde takımının hücumlarında etkin bir rol alabiliyor. Arkası dönük pivot bir santrfor tanımına onun oyun profili uymuyor, maç içinde sürekli gezmeyi seçiyor ve pozisyon için aramalar yapmayı çok deniyor.  Bu özellikleriyle beraber santrforun yanında her iki kanatta da oynaması gerektiğine inanıyorum. Hücum için önemli bir çeşitlilik sağlayacaktır imza attığı takıma. Ligimizde Avrupa kupalarına katılmayı hedefleyen takımlar için bonservisinin olmayışı nedeniyle gayet uygun bir tercih bence kendisi. Sezon içinde gösterdiği performansa göre de belki de takımın 11’inde değişmez bir role sahip olacaktır.  Maç içinde takım oyuncusu olma duygusunu kaybedebiliyor, bir de merkez santrfor oynadığında pozisyon alma becerisini düzeltmeli.

 

6- Tyler Blackett:

Fener Int on Twitter: "TRANSFER | Reading defender Tyler Blackett ...

Doğum Tarihi: 2 Nisan 1994

Uyruğu: İngiliz

Mevki ve Kullandığı Ayak: Sol Bek- Sol Ayak

Kulübü: Reading (İngiltere Championship)

Bu yazıda fazlasıyla sol ayaklı futbolcu tanıtmış oldum, istesem bu kadar solak oyuncuyu bir araya getiremezdim galiba. Sol stoperden sol beke evrilen Tyler Blackett aslına baktığımızda hiçbir zaman öyle aman aman bir performans göstermedi profesyonel futbola başladığından bu yana. Ancak Blackett, fizik olarak kafamızda kurguladığımız herhangi bir sol beke göre çok daha iyi durumda olması ve savunma anlamında takımına her maç belli bir seviyenin üstünde bir katkı vermesi sonucu bu yazıda kendisine yer buluyor. Manchester United altyapısından yetişen bir oyuncu olan Blackett, 2016 yılında Reading’e transfer olana kadar 3-4 farklı takımda kiralık olarak forma giydi ancak en düzenli şekilde forma giyme şansı yakaladığı takım da Reading oldu. 2016 yılından bu yana Reading ile geçirdiği 4 sezonda 116 maça çıktı ve 9 asist yaptı. 2019/20 sezonu özelinde de 14 lig maçında forma giyen Tyler Blackett, 2 asist yapma başarısı gösterdi. İyi yönlerine bakalım biraz Blackett’in; çok iyi bir takım oyuncusu ve çok çalışkan bir futbolcu, maç içinde 90 dakika boyunca takımı için oynar, risk almayı sevmez ve savunmada da onun bir an bile tembellik edip koşmadığını hiç görmedim. Savunma meziyetlerine bakacak olursak 1.91’lik boyu sayesinde hava toplarında önemli bir istasyon Blackett, ancak duran toplarda bu konuda önemli bir hava topu tehdidi bulunmuyor. Takımın pas oyununa rahatça katılabilir, ancak rakibin önde bastığı pozisyonlarda topu dikine oynamayı tercih etmiyor, çoğunlukla yanındaki stopere veriyor topu. Boyuna rağmen hızlı ve patlayıcı kuvveti olan bir sol bek, zaten fizik olarak üst düzeyde bir oyuncu olması sayesinde ikili mücadelelerde rakibin nispeten daha küçük ve fiziksiz kanat oyuncularına karşı önemli bir üstünlük sağlayabiliyor. Yetersiz diyebileceğimiz özelliklerinin başında maç içinde maçtan koptuğu anlar geliyor. Maç maç baktığımızda ise her maça farklı bir şekilde hazırlanıyor ve bunun sonucunda da yeterli konsantrasyonu bazı maçlarda sağlayamadığını düşünüyorum. Hücum katkısı olarak da sınırlı bir bek olduğunu söylemek gerekir, açık sahada oynayan takımlarda hızı ve hızlanması sayesinde belli başlı açıkları kapatabilir ancak hücumcu bir bek kadar hücum katkısı bekleyemeyiz ondan. 4 büyükler diye tabir ettiğimiz kulüpler için iyi bir rotasyon oyuncusu, savunmayı sert ve sağlam tutmak isteyen Anadolu takımları için de önemli bir ilk 11 oyuncusu olabilir Tyler Blackett. Sözleşmesi de sona eriyorken göz önünde tutulması gereken bir sol bek-sol stoper kendisi.

 

7- Amir Dervisevic: Amir Dervisevic - Oyuncu profili 19/20 | Transfermarkt

Doğum Tarihi: 4 Temmuz 1992

Uyruğu: Sloven

Mevki ve Kullandığı Ayak: Merkez Orta Saha – Sol Ayak

Kulübü: Maribor (Slovenya Süper Ligi)

Bu yazının üst kısımlarında Arnaud Lusamba gibi oyunun büyük bir bölümünü enerjisi ve dinamizmi ile oynayabilen bir merkez orta saha yazdıktan sonra bir de daha çok sadece kendi alanından sorumlu olan ve atak başlangıçlarında dripling yerine kısa veya uzun paslarla takımını yönlendirebilen bir oyuncu da olsun istedim ve Maribor forması giyen Amir Dervisevic’i bu yazı bünyesine dahil ettim. Kariyeri boyunca Slovenya’dan dışarı hiç çıkmasa da 2019/20 sezonunda oynadığı maçlarda izlediğimiz Dervisevic’in artık farklı bir lige ve farklı bir challenge’ye* ihtiyacı var. 28 yaşındaki oyuncu sezon başında Maribor ile sözleşme uzatma teklifini kabul etmeyince yönetimle arası açılmış ve ligin ilk yarısında neredeyse hiç forma giyememişti. 2020 yılında daha çok forma giyme şansı elde eden Dervisevic, pandemi sonrasında 4. maçları oynanan Slovenya Süper Ligi’nde bu 4 maçta 3 gol attı. Saha içerisinde çok fazla koşmuyor ya bu adam desek de koşmasına gerek kalmadan takımının hücumu ayarlayabilecek yetenekte bir yaratıcı merkez orta saha. 2018 yılından bu yana zaman zaman Slovenya A Milli Takımı’na da seçilebiliyor ve milli takımı adına 5 maçta forma giydi. Onu tarif etmek için tek bir cümle hakkım olsa bunu pas kalitesini ve pas becerisi övmek için kullanırdım. Topu yönlendirme ve oyun kurabilme konusunda çok fazla takip edilemeyen bir oyuncu. Fiziksel özellikleri 1-2 gömlek daha yukarıda olabilseydi zaten 30’a girmeden onu Avrupa’nın 5 büyük liginden birinde izliyor olurduk. Şu anki durumuyla ise Süper Lig’de fark yaratabilecek ve takımına her maç belli bir standartta katkı verebilecek biri. Duran top kullanmayı iyi becerir, işin savunma kısmında rakibin topunu kapmayı, topunu kesmeyi ve topunu çalmayı iyi bilir, çok sık denemese de ceza sahası dışından etkili şutları vardır, oyun aklı olarak oyunun gidişatını değiştirebilir ve sağlıklı bir şekilde mevcut oyun durumunu okuyup ona göre takımını yönlendirebilir. Kesinlikle transfer olacağı takımın taraftarlarını üzmeyecek bir futbolcu ve bu bağlamda da Süper Lig’de onu izlemeyi çok isterim. Maribor ile sözleşmesi sona eriyor ve maaş olarak da yıllık 500 bin euro civarı bir teklife seve seve Süper Lig’e gelmeyi kabul edecektir.

 

8- Sekou Conde: Sékou Condé - Wikipedia

Doğum Tarihi: 9 Haziran 1993

Uyruğu: Gineli

Mevki ve Kullandığı Ayak: Stoper – Sağ Ayak

Kulübü: Chateauroux (Fransa İkinci Ligi)

Conde’nin takımı Chateauroux’un maçlarını son 2 sezondur aslında Opa Sangante yüzünden izliyor ve takip ediyordum. Sangante’yi de şu ana kadar herhangi bir yazıya dahil etmemiş olsam da cidden kaliteli bir ön liberodur. Ancak bizim bu yazıdaki konumuz Sangante değil Sekou Conde. Fizik olarak öyle kaliteli bir stoper ki bizim ligimizde bu sezon fizik kapasitesinin çok iyi olması nedeniyle savunma meziyetlerinin eksik olmasına rağmen Sivassporlu Aaron’un nasıl bir çıkış yaptığını gördük. Sekou Conde de tam da bu anlamda Süper Lig’deki Anadolu kulüplerinin göz önüne alması gereken, takım savunmasında etkin bir sorumluluk üstlenip bunlar için sahada 90 dakika savaşan ve fiziki kalitesiyle rakiplere üstünlük kuran bir stoper. 2018’de Fransa İkinci Ligi’ne gelmeden önce İsrail’de, Ukrayna’da ve Rusya’da bazı takımlarda forma giymiş. 2 sezondur Chateauroux kadrosunda bulunuyor ve 2018/19 sezonunda 35, yarım kalan 2019/20 sezonunda da 2 maçta forma giydi Conde. Oynadığı takımın hücumdaki duran toplarda etkili bir organizasyonu veya taktiği olmadığı için 1.93’lük Conde’nin hava hakimiyetini yeterine kullanabildiklerini düşünmüyorum. Çakılı oynayan savunmalarda daha iyi performans verebileceği aşikar ancak ligimizde 1.90 üzerindeki stoperleri düşünecek olursak hız anlamında da bu stoperlerin en az 2 gömlek daha üstünde bir yeteneğe sahip. Savunma becerileri anlamında çok fazla sıkıntılar yaşamıyor takım doğru bir şekilde savunmaya yerleştiğinde. Yetersiz olan yönlerinden de ufak bir bahsetmek gerekirse savunmadan top çıkarma konusunda hiçbir becerisi yok, ondan bunu beklemek takıma ihanet olur. Açık alanda oynayan takımlarda savunma anlamında pozisyon alma sıkıntısı yaşayabiliyor ancak çakılı savunmada bu bir sıkıntı olmuyor. Chateauroux ile sözleşmesi bu ay sonunda bitiyorken Süper Lig’de yeni sezonda görmek isteyeceğim bir stoper Sekou Conde.

 

9- Adrian Stanilewicz: Adrian Stanilewicz - Oyuncu profili 19/20 | Transfermarkt

Doğum Tarihi: 22 Şubat 2000

Uyruğu: Polonyalı

Mevki ve Kullandığı Ayak: Ön libero – Sol Ayak

Kulübü Bayer Leverkusen (Almanya Bundesliga)

Yazının sonuna gelmişken yazı içerisine bir tane de potansiyel yıldız adayı bir genç arkadaşımı eklemek istedim. Almanya doğumlu bir Polonyalı olan Adrian, futbola Leverkusen altyapısında başladı ve 2019/20 sezonu başında Bayer Leverkusen’in A takımına çıkma şansı buldu. Bundesliga’da 2019/20 sezonunda süre almamış olsa da tüm sezon boyunca A takımla antrenmanlara çıkmak onun gelişimine önemli bir katkı yaptı. Polonya U-20 Milli Takımı için çıktığı maçlarda benim dikkatimi çeken ve hakkında notlar almaya başladığım Adrian Stanilewicz, haziran ayının sonunda bitecek olan sözleşmesini haziran ayının bitmesine günler kala uzatmadı ve dolayısıyla artık takımla olan ilişkisinin kesileceğini söylemek mümkün. Bu sezon Leverkusen ile Uefa Gençlik Ligi karşılaşmalarında forma giyen Stanilewicz’in özellikle Lokomotiv Moskova karşısında oynadığı oyunlar ilerisi için umut vericiydi. Süper Lig’in mali olarak sıkıntıya girdiği ve artık kulüplerimizin de transfer dönemlerinde yeni formüller üretmesi gerektiği şu dönemlerde Adrian Stanilewicz’in serbest kalıyor olması bence büyük şans. Oyuncu Türkiye’ye gelmek ister mi bunu bilemem ancak kulüplerimizin rotasyonlarında artık böyle genç ve oyuna girdikten sonra oyuna pozitif etki bırakabilecek, maaş olarak da gereksiz yük oluşturmayacak makul ücretli oyunculara ihtiyacı var. Topla beraber hareket etmekten çok, belli bir adamı veya alanı savunma yönü kuvvetli bir ön libero, saha içerisinde kendisine belirlenen bölgede rakiplerini etkisiz hale getirmek için yakın temasa girmekten çekinmez ve 90 dakika boyunca bunun için çalışır. Savunmadan top çıkarırken müthiş yetenekleri olduğunu söyleyemem ancak takıma yardımcı olur bu konuda ve oyuncu sonuçta 2000 doğumlu, 20 yaşındaki gencin oyun profilinin değişmesi ve oyun içindeki yeteneklerinin gelişim göstermesi için önünde hala vakti bulunuyor, yeter ki düzenli olarak ona şans verilsin. Süper Lig’in genel havasına baktığımız zaman çok iyimser bir istek olduğunu söylemek zor ancak Adrian Stanilewicz’in transferiyle değişim için bir adım atılabilir.

 

* Yazım hatalı gibi görünse de kural böyle yazılmasını gerektirmektedir. Detaylı anlatım için tıklayınız.


Bunlar da ilginizi çekebilir;

9 Ligden 9 Oyuncu

Alt Lige Fazla Gelenler-1

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More